دلِ بیقراران

وبلاگ دل بیقراران

r --> توضیح تصویر
دلِ بیقراران
آخرین مطالب
طبقه بندی موضوعی

ابزار نظر سنجی

ابزاربا کلیک روی ابزار زیر ادعیه را ببینید
برای نمایش ادعیه كلیك كنید
۳ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

جمعه, ۵ تیر ۱۳۹۴، ۰۳:۲۰ ب.ظ

اجابت دعا در ماه رمضان

دوستان سلام، سلام بر شما که فراموش نکرده اید کجا هستید و چه ساعاتی را سپری می کنید. آری میهمانی بزرگ الهی ست و چه افتخاری از این بالاتر که میهمان او باشیم. یکی ازامتیازات ماه مبارک رمضان:

دعا به اجابت نزدیکتراست.
از آنجا که در ماه مبارک رمضان، میهمان خدای مهربان هستیم دعا به اجابت خیلی نزدیک است. ما که بندگان خدا هستیم اگر میهمانی داشته باشیم و او از ما درخواستی نماید که مقدور ماست، حتما خواسته او را انجام می دهیم و می گوییم میهمان عزیز است و نباید به او «نه» گفت، پس خدای با عظمت چگونه خواسته بنده خود را رد کند؟!! به همین جهت پیامبر  عزیزمان صلی الله علیه و آله فرمودند: «دعاؤکم فیه مستجاب» دعای شما در ماه مبارک رمضان مستجاب است. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که اجابت یعنی توجه و رسیدگی به خواسته بندگان، پس اگر خواسته من فعلا به خیر من نباشد، او به گونه ای دیگر پاسخ می دهد. یا لطف دیگری به من می نماید، یا بلایی را از من دور می کند و یا برای آخرتم ذخیره می نماید. اما به خواسته من هرگز بی توجهی نمی کند.

برنامه : دعاء کنیم به ویژه پس از نمازها
اکنون که یادآور شدیم در این ماه دعا مستجاب است از هر فرصتی برای مناجات با مهربان ترین مهربانان استفاده کنیم و هر خلوتی پیدا می کنیم، به راز و نیاز با او بپردازیم. گاهی با خواندن دعاها و مناجات هایی که از معصومین علیهم السلام به ما رسیده است خصوصا دعای ابوحمزه و مناجات سحر، گاهی با زبان خود با او درد دل کنیم، از نعمتها بگوییم و شکر کنیم. از غفلت ها بگوییم و عذرخواهی نماییم، از نارسایی ها و کمبودها بگوییم و طلب یاری کنیم. از شیطان و نفس بگوییم و پناهندگی بخواهیم و یادمان نرود که از بهترین زمان ها برای دعاء در این ماه بزرگ، بعد از نمازهای واجب است چرا که پیامبر عزیزمان صلی الله علیه و اله فرمودند:
«در زمان های نماز دست های خود را به سوی او به دعا بلند کنید زیرا زمان های نماز ارزشمندترین ساعت ها هستند، خداوند در این زمان ها با رحمت به بندگان نظر می نماید و ندای آنان را پاسخ داده، درخواستشان را رسیدگی نموده و دعایشان را مستجاب می نماید»
پس غافل نشویم، هم برای خود و هم برای دیگران دعا کنیم.

لطفا از نرم افزار های سایت دیدن نمایید.کلیک نمایید

التماس دعا

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۴ ، ۱۵:۲۰
دل بیقرار

همرزمان عزیز!

حتما شنیده اید که شعار پرچم امام زمان (ع) هنگام ظهور «اَلبَیعتُ ِلله» است.

   

متأسفانه هنوز هستند افراد بسیاری که با آن آشنا نیستند؛ علیرغم اینکه در احادیث و روایات متعددی به این شعار اشاره شده است. شاید برخی اشعار در مداحی های عزیزان این شعار را تغییر داده، یا شاید هم کم کاری مبلغین در این امر مؤثر بوده است.

در هر حال، سعی ما بر این است که روایات مهجور مانده در این خصوص را احیا کنیم و پرواضح است که برای این عزم بزرگ، حقیقتاً به یاری شما زحمتکشان این عرصه نیازمندیم.    

تمام درخواست ما این است که اگر دارای سایت یا وبلاگی هستید، پرچم اَلبَیعتُ ِلله را در سایت شریف خودتان قرار دهید.

امید آنکه نام شریفتان در زمره پرچمداران امام زمان (عج) ثبت شود،ان شاء الله... روایات در سایت اصلی

ادامه مطلب                                                                               پرچم

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۴ ، ۱۶:۴۲
دل بیقرار
پنجشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۴، ۰۲:۰۱ ب.ظ

ظهور نزدیک است

ظهور نزدیک است؛ از آنچه در ذهن شما هم هست، نزدیک تر است.    

 

 عزیزان برای دیدن عکس حضرت آیت الله شیخ عبد القائم شوشتری کلیک کنید

 
عارف واصل، حضرت آیت الله شیخ عبد القائم شوشتری، اهل باطن بودند و باطن اشخاص را میدیدند و گاهی خدمت رجال الغیب می رسیدند. ایشان قضیه ای را که برای خودشان در یکی از سفرها رخ داده بود، چنین نقل نمودند:  
یک روز در سفری که به سوریه رفته بودم خیلی هوا گرم بود. به قصد زیارت حضرت مقداد حرکت کردم و پس از جستجوی زیاد قبر ایشان را پیدا کردم. صدایی از قبر جناب مقداد به من گفت: تا کی میخواهی به زیارت مقدادها رفته و بیایی؛ برو سراغ مقدادهای زنده. و این اواخر در مکه با شخصی از رجال الغیب برخورد کردم. سوالات متفاوتی از ایشان پرسیدم و جواب هایی را مرحمت فرمودند. یکی از سوالات این بود که آیا ظهور نزدیک است؟
در جوابم فرمودند: «ظهور نزدیک است؛ از آنچه در ذهن شما هم هست، نزدیک تر است.»

                                        برای دیدن عکس ایشان  کلیک کنید   

                     لطفا با نظرخود ما را دلگرم کنید.

منبع محبان مهدی عج


۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ تیر ۹۴ ، ۱۴:۰۱
دل بیقرار

جاوا اسكریپت