دلِ بیقراران

وبلاگ دل بیقراران

r -->
دلِ بیقراران
آخرین مطالب

۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

جمعه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۰۰ ب.ظ

قضاوت خطرناک

قضاوت دیگران انصافا چیز بدیه

من 3 سال پیش یکیو تو دلم قضاوت کردم حتی به هیچکسی نگفته بودم دقیقا اون اتفاق یه جورایی داشت به من نزدیک میشد و واسم می افتاد و به محض درک حال اون فرد عزیز خطر از بیخ گوشم گذشت .

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۶ ، ۲۱:۰۰
دل بیقرار
سه شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۴۳ ق.ظ

هدف و رسیدن

این جمله رو دیشب خودم ساختم که اینه:

چیزی را بدست خواهی آورد که ،ذوق بدست آوردنش را ،نداشته باشی و زمانی که ذوق بدست آوردن چیزی را داشته باشی، آن را بدست نخواهی آورد تا زمانی که آن ذوق را با تلاش از بین ببری.

به عبارت دیگر ما معمولا نسبت به چیزهای در دسترس ذوقی نداریم و اغلب چیزهایی را که نداریم، ذوق داشتنش را داریم.

دلیل این امر هم اینست که مثلا در بازار اگر کالایی را رایگان به شما بدهند ،با کمال میل می گیرید ولی زمانی که همان پولی باشد احتمال داره که انقدر چونه بزنی که سر طرف بره و آخرش هم اصلا نخری

نتیجه اینکه اگر هدف ارزش کافی رو نداشته باشه ،اگر برای بدست آوردنش تلاش کنیم در زمان در دسترس بودنش دیگر میل داشتنش از بین میرود تلاشمان  بطور غیر مستقیم بی نتیجه می گردد.

متذکر می شوم که علت در دسترس بودن بعضی چیزها ،تلاشی است که از قبل ما انجام داده ایم و تبدیل به نعمت شده است حال هر چقدر تلاش بیشتر نعمت بیشتر و چیزهای در دسترس بیشتر 

منظور از چیزهای در دسترس هر چیزی می تواند باشد.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۴۳
دل بیقرار
يكشنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۶، ۱۱:۴۷ ق.ظ

آنوسی کیست؟

آنوسی ها ! (یهودیان مسلمان نما(    

وجود یهودیان مسلمان نما (آنوسی) در میان همه طبقات جامعه به خصوص اقشار تاثیر گذار ، سیاستمداران، فرهنگ سازان، روحانیون و پزشکان، دقت و هوشیاری بیش از پیش ما را می طلبد !

    آنوسی کیست؟

   آنوسی یک کلمه عبری است و به یهودیانی اطلاق می شود که به هر دلیل، داوطلبانه یا به اجبار، تظاهر به اسلام می کنند، و تغییر دین آنها ظاهری است، بعضی از آنوسی ها در اروپا تظاهر به مسیحیت می کنند و به مسیحیان صهیونیست مشهورند !

   آنها در ظاهر مسلمانند، نماز می خوانند ، روزه می  گیرند، حج می روند و خمس و زکات می پردازند، اما کنیسه های زیر زمینی خود را دارند !

  آنوسی ها برای جلب اعتماد مردم به هر لباسی در می  آیند، در صورت امکان به حوزه های علمیه می روند و تحصیلات حوزوی خود را تا بالاترین مدارج پی می گیرند!   بعضی به دنبال طب می  روند و در کسوت  پزشک تاثیرات مهم

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۴۷
دل بیقرار
شنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۳۰ ب.ظ

من کنت مولاه فهذا علی مولاه

Ghair
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۶ ، ۱۴:۳۰
دل بیقرار

جاوا اسكریپت